Жінка на дієті: як не зірватися?

Знаєте, як називається найбільш сердита та незадоволена істота в світі? Дехто вважає, що це жінка, яка сидить на дієті. Звичайно, в кожному жарті лише частина жарту, і якби насправді все відбувалося саме так, навряд чи комусь вдалося б схуднути, досягти ідеальної ваги і зберегти її на довгі роки. Побачивши перші результати дієти, навіть “найбільш сердита та незадоволена істота в світі” перетворюється на адепта правильного харчування, щоб назавжди забути про зайві кілограми. Ми відповімо на два головних питання, що хвилюють жінок, які худнуть: яка дієта вважається найкращою і як дотримуватися дієти та не зриватися на смаколики та оточуючих.

Дієти: ворог зайвої ваги чи змарнований час?

Для початку розберемося, що ж насправді означає вислів «сидіти на дієті». Словосполучення очевидно  передбачає серйозні обмеження, але це не зовсім так – адже дієти бувають різними. Сидіти на дієті – означає дотримуватися  рекомендацій щодо харчування тривалий час. Зауважте, ключове слово тут «тривале», адже дієти для швидкого схуднення не існує. За умови суворих обмежень у харчуванні можна позбутися зайвої ваги швидко, але не надовго. А щоб ефективно скинути вагу і утримати досягнутий результат, необхідно спочатку налаштуватися на те, що шлях буде довгим. У перспективі дієта повинна трансформуватися в звичку правильно харчуватися і стати частиною способу життя. Це допоможе уникнути збільшення ваги і зберегти душевний спокій, а також нерви ваших близьких.

Зважаючи на те, що дієти треба дотримуватися довго, важливо, щоб вона не була складною. Чим простіше дотримуватися обраного плану харчування, тим ефективніше схуднення. Будь-яка дієта, меню якої скероване на боротьбу із зайвими кілограмами, будується на зміні харчових звичок. Але це не означає, що потрібно назавжди виключити те, що любили всім серцем, і щодня через силу давитися ненависними продуктами. Запорука успіху криється в калорійності раціону, а саме у створенні дефіциту калорій. Тому дієта цілком може відповідати індивідуальним перевагам і містити необхідні для здоров’я нутрієнти.

Ще один важливий психологічний момент – створіть своє меню. Харчування при схудненні не складається лише з гречки та відварного курячого філе. Нудна, одноманітна і набридлива їжа – одна з головних причин зриву. Знайомтеся з новими продуктами, шукайте і вигадуйте нові страви і не забувайте про різноманітність способів приготування. А також тіште себе гарним сервіруванням, щоб навіть звичайний прийом їжі приносив естетичне задоволення.

Отже, формула успішної дієти – зробити низькокалорійний, але різноманітний раціон невід’ємною частиною свого життя.

Чому під час дієти весь час хочеться їсти і що з цим робити?

Для багатьох бажаючих схуднути основною проблемою на шляху до мети є постійний голод. Почуття голоду перебороти нелегко, але на потяг до їжі справді можна вплинути.

  1. Не використовуйте для перекусів ті продукти, які посилюють апетит. Нешкідливі на перший погляд фрукти, сухофрукти і горіхи підвищують апетит. Замініть їх білковими продуктами, складними вуглеводами та клітковиною.
  2. Скоротіть час між прийомами їжі. Завеликі інтервали змушують сідати за стіл голодним, що збільшує ймовірність переїдання і, як наслідок, провокує порушення харчової поведінки.
  3. Не тримайте вдома провокуючих продуктів. Якщо ви знаєте, що на кухні «нудьгують» улюблені ласощі, не вдасться ані заснути, ані попрацювати, ані тим більше про них забути. Вихід один – не зберігайте вдома “порушників спокою”.
  4. Приймайте вітамінно-мінеральний комплекс, що містить хром і цинк. Ці два елементи допомагають контролювати апетит і зменшують потяг до солодкого. Постійний прийом не потрібен, але на початкових етапах дієти такий комплекс, як Глюкоз Віталь, допоможе уникнути зриву і забезпечить організм необхідними речовинами. Коли режим харчування з деякими обмеженнями стане для вас звичним, Глюкоз Віталь можна приймати курсом раз на шість місяців.
  5. Змініть важкі фізичні навантаження на помірні. Спорт провокує підвищення апетиту, тому в процесі схуднення віддавайте перевагу танцям, йозі, пілатесу.

Дотримуйтеся цих правил і пам’ятайте, що за всіма зривами ховається не відсутність сили волі, а накопичена втома, потреба зняти стрес і прибрати суворі харчові обмеження. Щоб не зірватися, перш ніж почати худнути, відпочиньте і зніміть стрес. Якщо відчуваєте, що зрив неминучий, мінімізуйте збитки і «відірвіться» на малих калоріях – фруктах, ягодах, овочах, сирках, дієтичних десертах. А ще краще – заспівайте або поговоріть з кимось: так і рот зайнятий, і жодного ризику вжити зайві калорії.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: