Йога – шлях до стрункості та фізичної досконалості

Одразу обмовимося: фізична досконалість – поняття дуже індивідуальне. Не йдеться про надмірну худобу або великий обсяг м’язів. У хорошому фізичному стані людина почувається добре, задоволена своїм зовнішнім виглядом, здорова, не має скарг на підвищений артеріальний тиск, зайву вагу, втому. Йога – один зі способів досягти такої досконалості, а точніше – гармонії.

Чому йога ефективна в боротьбі із зайвою вагою

Перш за все, заняття йогою – це регулярне фізичне навантаження, а воно в будь-якому випадку допомагає позбутися зайвих кілограмів. Багато асан в йозі цілком можуть виконати навіть початківці, але, не зважаючи на відносну легкість вправ, вони допомагають задіяти безліч м’язів і вимагають фізичних зусиль, що допомагає спалювати калорії. Заняття йогою дають можливість підвищити гнучкість суглобів, нормалізувати обмінні процеси, а також допомагають звикнути до здорового раціону. Люди, які довгі роки займаються йогою, зазвичай стрункі – це помічав, мабуть, кожен. Але зовсім не обов’язково, що ви станете худою, як тріска, якщо будете регулярно займатися йогою. Досвідчені інструктори з йоги стверджують, що кожна людина, займаючись йогою, поступово приходить в оптимальний для себе фізичний стан. А відмова від шкідливих продуктів зазвичай відбувається легше завдяки тому, що серед однодумців легше знайти підтримку – як правило, більшість людей, що займаються йогою, дотримуються принципів здорового харчування. При цьому, всупереч стереотипу, зовсім не обов’язково відмовлятися від м’яса – багато людей, що займаються йогою, в тому числі, і з метою схуднути, не є вегетаріанцями. Однак практично всі справді вживають багато овочів, фруктів, ягід, горіхів.

Йога: якою вона буває

Найбільш поширена в Європі хатха-йога. Цей вид йоги передбачає досягнення єдності тіла, розуму й духу через фізичні вправи. Багато хто ставиться до асан хатха-йоги як до виключно фізичного навантаження і досягають хороших результатів у плані вдосконалення тіла та досягнення душевної рівноваги.

Багатьом також подобається аштанга-віньяса. Вона дуже динамічна, асани виконуються в досить інтенсивному темпі, що дає можливість ефективно спалювати калорії та досягати позитивного результату в боротьбі із зайвою вагою. Новачкам іноді важко дається темп і загальне навантаження, але до цього виду йоги можна перейти після занять хатха-йогою – вони більш спокійні і передбачають вправи для людей із різною фізичною підготовкою.

Дуже динамічний вид йоги – пауер-йога. Це більшою мірою фітнес, ніж духовна практика. Пауер-йога не медитативна, це фізичне навантаження у вигляді асан, що вимагають серйозного напруження і дають хороші результати в “підкачування” тіла та зниженні ваги.

Антигравітаційна йога (флай-йога, йога в гамаку) – одне з нових напрямків йоги, популярне як в США, так і в Європі. У цьому виді йоги асани виконуються в спеціальній конструкції з тканини, надійно прикріпленої до стелі. Флай-йога забезпечує помірне фізичне навантаження без ризиків для хребта і підходить для початківців. Всупереч упередженням (тому що асани виконуються на гамаці), флай-йогою можуть займатися люди з надмірними кілограмами. Конструкція досить надійна, щоб витримати вагу людини, яка прийшла на йогу, щоб позбутися зайвої маси тіла.

Переваги йоги при боротьбі із зайвою вагою

Заняття будь-якими видами йоги має багато переваг як для людей з нормальною вагою, так і для тих, хто хоче позбутися зайвих кілограмів і стабілізувати досягнутий результат. Йога стає звичним фізичним навантаженням і фактично перетворюється на спосіб життя, вливаючи, серед іншого, на звички в харчуванні, стимулюючи прихильність до більш здорової їжі.

  • Заняття йогой доступні навіть для початківців. Якщо пауер-йога вам не до снаги, то цілком підійде хатха-йога чи флай-йога.
  • Займаючись йогой, ви легко знайдете однодумців, які підтримають ваше бажання харчуватися правильно.
  • Під час занять йогой працюють усі м’язи, при цьому не відбувається збільшення їхнього обсягу, як при силових навантаженнях.
  • Заняття йогой стають звичними, завдяки чому нормальну вагу легко підтримувати.
  • Йогой не обов’язково займатися в групі чи спортивному клубі. Після того, як ви ознайомитеся із вправами та увійдете в режим занять, займатися можні і вдома. Для занять не потрібні тренажери або обладнання – знадобиться лише килимок для йоги. Виключення – флай-йога. Зайниматися цим видом йоги можна тольки в клубах, обладнаних спеціальними гамаками.

Йога – приємний спосіб позбавитися зайвої ваги, який не потребує дуже великих зусиль і не пов’язаний з підйомом ваги, практично не має протипоказань і доступний всім.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: