Як зменшити апетит: 5 простих порад

Будь-яка людина, починаючи боротьбу із зайвими кілограмами, постає перед вирішенням складного завдання: їсти хочеться, але потрібно обмежувати себе в їжі або вживати малокалорійні продукти, щоб досягти ідеальної ваги. Ми пропонуємо 5 простих правил, дотримуючись яких, ви зможете контролювати свій апетит і зробити дієту справді ефективною.

  1. Їсти мало і часто.

Вживання їжі маленькими порціями, але часто – відмінний спосіб тримати під контролем відчуття голоду. На практиці це може означати, що ви будете їсти практично постійно. Якщо ви не обрали в якості дієти повну відмову від їжі, то можете вживати кефір і йогурт з низьким вмістом жиру, салати для схуднення, перекусити яблуком, просто випити води або несолодкого чаю. Приблизно визначте, який обсяг їжі (і яких саме продуктів) ви можете вживати протягом доби, і розподіліть це на весь день і вечір.

  1. Вживати рідину.

Пити воду для схуднення можна і потрібно. Зловживати не варто – тобто, немає необхідності замінювати рідиною всі прийоми їжі, але часте пиття маленькими ковтками допомагає уникнути гострого почуття голоду. Також можна пити трав’яні чаї, чорний чай без цукру. Обережно із зеленим чаєм на голодний шлунок – при гастритах та інших шлункових захворюваннях він може спричинити сильну печію чи болі в шлунку. Під час схуднення віддавайте перевагу чистій воді без газу.

  1. Не ходити туди, де пахне випічкою.

Не заходьте в супермаркет з гострим почуттям голоду. Якщо хочеться їсти, але потрібно зайти в магазин – випийте води, це зменшить відчуття голоду і ви не накинетеся на булочку або тістечко. По можливості не підходите до відділів з випічкою – запах ванілі дуже збуджує апетит навіть у того, хто не на дієті. Що вже говорити про людину, яка харчується капустяним листям і кефіром …

  1. Обмежувати обсяг порцій поступово.

Швидке схуднення з різким зменшенням розміру порцій цілком можливе, якщо потрібно позбутися 3-5 кілограмів. Але якщо йдеться про більшу вагу, яку потрібно “скинути”, варто налаштовуватися на довгу роботу. Дієта в такому випадку стає не чимсь епізодичним, а перетворюється буквально на спосіб життя. Перші дні, коли потрібно знизити обсяг порцій, даються важко – їсти хочеться буквально весь час. Тому бажано не починати дієту з різкого зменшення порцій і калорійності продуктів. Згодом шлунок в прямому сенсі слова “звикає” до меншого об’єму їжі, що поступає. Апетит поступово “підлаштовується” під кількість їжі, яка надходить у шлунок. Щоб уникнути проблем з підвищенням апетиту вранці, слід не наїдатися на ніч.

  1. Вживати хром для зниження апетиту.

Відомо, що дефіцит деяких елементів, які в нормі надходять в організм з їжею, може спричиняти проблеми з регуляцією апетиту. До них належить хром. Він важливий не тільки для підтримки в нормі обмінних процесів, але й дає можливість легше переносити дієти, пов’язані зі зменшенням обсягу і калорійності продуктів. Хром для схуднення можна приймати окремо у вигляді добавки до харчування, але краще – в комплексі з цинком і вітамінами, дефіцит яких часто виникає в період обмежень у харчуванні.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: