Як прискорити обмін речовин при схудненні і чи потрібно це

Що з’їсти, щоб схуднути? Це питання ставлять перед собою мільйони жінок і чоловіків, пристрасно бажаючи скинути зайві кілограми. Хтось повністю виключає з раціону їжу, що містить жири й вуглеводи, хтось експериментує з новомодними дієтами та системами харчування, дехто виснажує себе голодуванням… І лише одиницям вдається схуднути, інші ж замість втрати ваги отримують проблеми зі здоров’ям. Але ж секрет стрункості криється в нас самих, і ім’я йому – «метаболізм».

Обмін речовин в організмі

Метаболізм – це складний безперервний процес обміну речовин в організмі, від рівня функціонування якого залежить швидкість перетравлювання їжі та перетворення отриманих ним калорій в енергію, а також ефективність засвоєння корисних елементів (білки, жири, вуглеводи, вітаміни тощо). У кожної людини свій індивідуальний рівень обміну речовин, який визначають дві групи факторів:

  1. Постійні – вік, стать, спадковість, комплекція.
  2. Динамічні – гормональний фон, фізична активність, емоційний стан.

І якщо на першу групу причин ми не можемо вплинути, то друга група цілком піддається корекції. І все, що потрібно для досягнення результату – бажання домогтися змін і дотримання нескладних правил.

Прискорення метаболізму для схуднення: правда чи вигадка?

У безуспішних спробах схуднути люди часто звинувачують “повільний” метаболізм, передбачаючи під цим схильність до набору ваги від одного тільки погляду на тістечко або булочку. Але це визначення неправильне. Намагаючись прискорити обмін речовин, багато хто робить  помилку, отримуючи лише тяжкість в животі і здуття, що супроводжуються постійною сонливістю і занепадом сил.

Тому якщо ваш організм рішуче «не піддається» жодному з раціональних способів спалювання зайвих кілограмів, це означає, що метаболізм в ньому порушений. Вам необхідно відновити обмін речовин, і схуднути тоді буде значно простіше. Зробити це не так складно, достатньо переглянути свій розпорядок дня й організувати правильний раціон.

Як поліпшити обмін речовин?

Не зважаючи на те, що майже половину чинників, що впливають на обмінні процеси в організмі, змінити неможливо, існують ефективні способи нормалізації метаболізму.

  1. Режим харчування – найбільш важлива складова. Привчіть себе до 5-6-разового харчування невеликими порціями. Ваш раціон не обов’язково повинен включати тільки корисну й різноманітну їжу, а також достатню кількість чистої води. Вам можуть допомогти продукти для поліпшення обміну речовин, наприклад, грейпфрут, імбир, більшість спецій і прянощів, брокколі, селера, шпинат. Для досягнення кращого результату бажано вирахувати і суворо дотримуватися своїх індивідуальних добових норм КБЖВ (калорії-білки-жири-вуглеводи).
  2. Фізичні навантаження. Якщо вони асоціюються у вас із виснажливими щоденними тренуваннями, то не варто впадати в крайнощі. Часом достатньо розбавити звичний «сидячий» спосіб життя активним відпочинком і регулярними прогулянками, а для підйому на потрібний поверх використовувати сходинки замість ліфта. Не завадить, звичайно, підібрати заняття спортом, яке буде до душі – плавання, йога, танці, адже будь-яка активність допомагає спалити жири.
  3. Сон. Регулярне недосипання загрожує зайвою вагою. Повноцінний 8-годинний сон сприяє виробленню низки гормонів, необхідних для розщеплення жиру та нормалізації процесу спалювання калорій.
  4. Брак вітамінів і мінералів. Нескладно зрозуміти, що після зміни звичного раціону організм починає недоотримувати достатню кількість корисних речовин. За таких умов формується замкнене коло: правильно їмо, але не худнемо. Тим часом, на метаболічний процес впливають цинк і хром, а також магній і залізо. Щоб не допустити їхнього дефіциту, додатково приймайте вітамінно-мінеральні комплекси, серед яких, зокрема, Глюкоз Віталь, розроблений спеціально для тих, хто бореться із зайвою вагою і хоче нормалізувати обмінні процеси в організмі.

 

А ще полюбіть своє тіло, частіше тіште його масажами і відвідуйте сауну. І, звичайно, максимально захистіть себе від стресу і не допускайте перевтоми!

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: