Вітаміни і мінерали для підтримка нормальної маси тіла

Відомий факт: вітаміни й мінерали необхідні організму для того, щоб всі системи та органи функціонували нормально. Ми добре знаємо, що вітамін С підтримує імунітет, вітамін А потрібен для збереження зору, вітамін D – для здоров’я шкіри, а при дефіциті заліза настає анемія. Однак мало хто замислюється над тим, що дефіцит вітамінів і мікроелементів може стати однією з причин появи зайвих кілограмів або проблем при боротьбі з надлишковою вагою.

Як вміст вітамінів і мікроелементів в раціоні пов’язаний із зайвою вагою

Якщо організм відчуває дефіцит хрому, людини постійно «тягне» на солодке. Багато хто пояснює свою пристрасть до шоколаду та тістечок їхньою здатністю поліпшувати настрій, але частіше бажання їсти солодощі пов’язано з тим, що організму не вистачає хрому. Хром бере безпосередню участь в регуляції обміну жирів і вуглеводів, підтримує в нормі рівень глюкози в крові. Коливання рівня глюкози також мають безпосередній зв’язок із наявністю зайвої ваги. Дефіцит хрому сприяє накопиченню жирів. Якщо ж організм отримує достатню кількість хрому, то дотримуватися будь-якої дієти значно легше, бо бажання їсти солодке зменшується. Крім того, підвищена любов до солодощів може бути спричинена дефіцитом заліза.

Ще один важливий мікроелемент, який бере участь в регуляції ваги – цинк. Дефіцит цинку особливо часто спостерігається при дотриманні деяких дієт, наприклад, пов’язаних з обмеженням вживання м’яса і зернових. Якщо організму не вистачає цинку, гірше засвоюються поживні речовини з їжі, порушуються обмінні процеси, виникають проблеми з підтриманням нормальної ваги. Тобто, навіть дотримуючись дієти, за умови дефіциту цинку людина може не отримувати бажаного результату в боротьбі із зайвими кілограмами.

Проблеми з контролем ваги можуть виникати внаслідок дефіциту вітамінів групи В. Їхня нестача негативно впливає на роботу нервової системи і має безпосередній зв’язок з підвищенням рівня дратівливості й стресу. А вони, в свою чергу, провокують бажання “заїсти” депресивний настрій, часто – продуктами, які не сприяють схудненню. Крім того, багато вітамінів та мікроелементів беруть участь в обмінних процесах в організмі, і їхній дефіцит спричиняє порушення обміну жирів і вуглеводів. Тому важливо харчуватися різноманітно, щоб забезпечити організм всіма необхідними речовинами.

Дієта та вітаміни: чи потрібна добавка до харчування?

Багато що залежить від того, який саме раціон харчування для зниження ваги ви обрали. Деякі дієти пов’язані з обмеженням вживання певних продуктів, також існують раціони, які передбачають вживання лише обмеженого набору продуктів. Не забувайте, що раціон із суворими обмеженнями може бути тільки тимчасовим! У будь-якому випадку, при відмові від деяких продуктів виникає дефіцит вітамінів і мікроелементів, що, як уже було сказано вище, негативно позначається на процесі зниження і подальшого контролю ваги. Тому дієтологи рекомендують приймати добавки до їжі, що містять найнеобхідніші вітаміни і мінерали, щоб не тільки зберегти здоров’я й добре самопочуття в період обмежень в харчуванні, а й поліпшити прямий результат – тобто, домогтися бажаного зниження ваги та довго утримувати досягнутий результат.

 

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: