Цинк і хром при схудненні: чому вони необхідні

У багатьох людей в різні періоди життя виникає необхідність контролювати вагу. Деяким це дається легко: скинувши кілька зайвих кілограмів, вони без напруження підтримують досягнутий результат. Як правило, це люди, які звикли до фізичної активності й вміють стримувати свою любов до солодкого або шкідливих продуктів, що містять багато вуглеводів. Інші навпаки, позбувшись декількох кілограмів, набирають через пару місяців ще більше, і  позбутися їх ще важче. Як наслідок, коло замикається, спроби схуднути закінчується провалом, депресія посилюється, і від цього дуже хочеться солодкого …

Тим, хто не раз зазнав поразки в боротьбі із зайвою вагою, знайома ця ситуація. Більшість звинувачує в невдачі себе: не вистачило сили волі, зірвалася, не витримала, не змогла встояти перед чимсь смачним і не могла зупинитися … Не заперечуємо, ці причини іноді справді відіграють важливу роль. Але багато хто не замислюються над тим, що причиною «зривів» під час дієти може стати дефіцит необхідних організму речовин. Саме їх недолік може спричиняти і надмірну любов до солодкого, і поганий контроль рівня цукру в крові, і швидку втомлюваність при фізичних навантаженнях.

Роль хрому при схудненні

Хром допомагає клітинам засвоювати глюкозу, підвищуючи чутливість тканин організму до інсуліну. Коли хрому достатньо, організм використовує вуглеводи, що надійшли в організм, як джерело енергії, не перетворюючи їх на жир. При дефіциті хрому, по-перше, швидше відкладаються жирові накопичення, а по-друге, весь час хочеться з’їсти щось солодке, можуть виникати напади голоду, які організм вимагає вгамувати печивом, тістечком або шоколадом. Якщо ви помічаєте за собою підвищене бажання їсти солодке, поміркуйте, чи входять у ваш раціон продукти, що містять хром. Це особливо важливо, якщо ви вже дотримуєтеся будь-якої дієти. Хром у великих кількостях міститься в морепродуктах, яловичині, м’ясі птиці, гарбузовому насінні. Спробуйте організувати свій раціон так, щоб в нього входили ці продукти. Це цілком можливо, адже багато дієт для схуднення дозволяють вживання м’яса, птиці, риби та морепродуктів.

Зверніть увагу: для дефіциту хрому також властиво відчуття постійної втоми, запаморочення, рясне потовиділення.

Цинк при схудненні

Ще один важливий елемент, який допомагає дотримуватися дієти – цинк. Він відповідає за обмінні процеси в організмі, зокрема, за обмін жирів і вуглеводів. У нього є також багато інших важливих функцій, зокрема, підтримання фізичної витривалості, імунітету, пам’яті, функціонування репродуктивної системи. Але якщо йдеться про схуднення, то в умовах дефіциту цинку складно буде домогтися стабільного результату, адже без його участі обмінні процеси порушуються. Крім того, без цинку складно підтримувати потрібний рівень фізичної активності, яка також є одним з найважливіших факторів успішної боротьби із зайвою вагою.

Організм отримує цинк з продуктами харчування. Його багато в дріжджах, кунжуті та гарбузовому насінні, яловичині, какао, яєчному жовтку, пшеничному борошні грубого помелу. Більшість цих продуктів та інгредієнтів цілком припустимі в дієтичному харчуванні, тому при грамотно продуманому раціоні дефіциту виникнути не повинно. Однак якщо він вже є, то компенсувати його ефективніше, приймаючи цинк в комбінованій добавці, що містить також хром, про важливість якого при схудненні вже було сказано вище.

Навіть якщо попередні спроби позбутися зайвої ваги були не дуже вдалими, не впадайте у відчай: прийом добавки, яка допоможе компенсувати дефіцит хрому та цинку, допоможе витримати суворий режим харчування і не «зірватися». Також радимо обирати такий режим дієтичного харчування, який буде передбачати вживання різних продуктів. Це допоможе уникнути дефіциту найбільш важливих для організму вітамінів і мінералів.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: