Середземноморська дієта

Середземноморська дієта: №2 у списку найбільш корисних дієт у світі

Напевно ви чули, що середземноморська дієта вважається однією з найбільш корисних. Це система здорового харчування, яка сприяє зниженню ваги та підтримці загального здоров’я. Зокрема, завдяки середземноморській дієти вдається успішно запобігати серцево-судинніим захворюванням, раку і цукровому діабету. Вона посідає друге місце в американському рейтингу найкращих дієт для здорового харчування з 38-ми.

Як дієта «працює»: теорія і практика

Відомо, що люди, які проживають в середземноморському регіоні, рідше хворіють на кардіоваскулярні захворювання і рак, ніж мешканці США та країн Європи, віддалених від Середземного моря. Можливо, вони більше часу присвячують фізичній активності, але все ж більш важливу роль в цій різниці грають продукти, які прийнято вважати основою харчування в середземноморському регіоні.
Чіткого визначення «середземноморської дієти» не існує: греки їдять не зовсім так, як італійці, а французька кухня відрізняється від іспанської. Але спільне все ж є, і саме ці елементи кухні різних країн заведено вважати основою середземноморської дієти. Основу харчування складають фрукти, овочі, цільнозернові злаки, бобові, горіхи, оливкове масло, зелень і спеції. Рибу і морепродукти вживають як мінімум двічі в тиждень. Менш важливе місце в раціоні посідають птиця, яйця, сири та йогурти, а солодощі і червоне м’ясо з’явлюється на столі досить рідко. Все це доповнюється червоним вином і фізичною активністю. В рамках запропонованих продуктів кожен може обрати кількість потрібних йому калорій (в залежності від того, наскільки потрібно знизити вагу) і регулювати інтенсивність фізичних навантажень. Фактично, середземноморська дієта – це система харчування, якої можна дотримуватися все життя.

Зниження ваги при середземноморській дієті

Обираючи середземноморську дієту, деякі побоюються, що вона буде не дуже ефективна в боротьбі із зайвою вагою, адже містить досить велику кількість жирів (оливкова олія, оливки, авокадо, сири), але дослідження показують, що остерігатися нічого. Наприклад, оливкова олія містить поліненасичені жирні кислоти, важливі для підтримки серцево-судинної системи , які також сприяють схудненню. Крім того, велика кількість клітковини й харчових волокон в овочах і фруктах дозволяють відчувати насичення, вживаючи не дуже калорійну їжу. М’ясо, риба і кисломолочні продукти дають можливість наситити організм необхідними речовинами та білком, важливим для м’язової маси, яку необхідно підтримувати за допомогою фізичних навантажень.

Той, хто страждає на цукровий діабет (а він завжди пов’язаний з підвищеним рівнем холестерину) може обрати в рамках раціону ті продукти, які містять менше шкідливих жирів. У таких випадках рекомендується виключити жирне м’ясо та жирні сири, замінивши їх знежиреними кисломолочними продуктами.

Перевага середземноморської дієти в тому, що вона включає різні групи продуктів, завдяки чому її дуже легко дотримуватися, комбінуючи продукти з різних груп: овочі, фрукти, м’ясо, рибу, птицю, кисломолочні продукти, цільнозернові злаки, бобові, горіхи, зелень, спеції. Знайти рецепти салатів та інших страв, що входять до середземноморської дієти, легко в інтернеті.

За п’ятибальною шкалою короткострокова втрата ваги при середземноморській дієті оцінена в 3,4 бала, довгострокова – 3,2 бала. Дотримуватися дієти досить легко – цей показник оцінений на 3,7 бала. А для здоров’я вона дуже корисна – користь експерти оцінюють на 4,7 бала за п’ятибальною шкалою.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: