Спорт і зайва вага: фізичні навантаження для схуднення

Найважливіше – треба дійсно “щось робити”, тобто, худнути сидячи й сподіватися на те, що зайві кілограми не повернуться – це нездійсненно. Рух – необхідність.

Однак не так легко обрати вид фізичної активності, яка буде сприяти схудненню і допоможе зафіксувати отриманий результат на довгі роки. Одразу обмовимося, що це все ж скоріше не спорт, а фізкультура або фізична активність. Адже спорт швидше пов’язаний з високими результатами і величезними фізичними навантаженнями, а також – ризиками для здоров’я. Ризики нам не потрібні, тому зосередимося на тому, що буде безпечно і ефективно для тих, хто бореться з зайвими кілограмами.

Аеробні тренування для схуднення

Аеробними тренуваннями називаються ті, які спрямовані на витривалість. Під час таких тренувань спалюється багато калорій, за умови, що навантаження досить інтенсивні й триваєють від 20 до 45 хвилин. У перші 20 хвилин тренування витрачаються вуглеводи, а далі організм витрачає калорії з жирів, яких так хочеться позбутися. Такі види навантаження ще називають кардіотренуваннями, адже під час їх виконання добре працює серцево-судинна система. Як ви вже зрозуміли, це їзда на велосипеді (в тому числі, на велосипедному тренажері), аеробіка, біг, танці.

При аеробних тренуваннях поліпшується загальний фізичний стан, підвищується тонус м’язів, тренується серцево-судинна система, нормалізується артеріальний тиск, при зниженні ваги, яке досягається завдяки змінам в харчуванні, зберігається м’язова маса. Пам’ятайте, що будь-які фізичні навантаження повинні починатися з розминки.

Ходьба для схуднення

Інтенсивна ходьба належить до аеробних навантажень і добре підходить тим, хто має значну зайву вагу й раніше ніколи не мав фізичних навантажень. Важливо ходити, не прогулюючись, а в швидкому темпі, не зменшуючи його, рухаючись ритмічно. Зручність ходьби як фізичного навантаження в тому, що ходити можна, де завгодно. Однак краще обирайте місця не вздовж доріг. Тобто, якщо є можливість пройти в темпі через парк або двори – робіть саме так. Замініть пішими походами звичний проїзд в транспорті або машині, якщо відстань не дуже велика – через кілька тижнів помітите, наскільки легше стало ходити та наскільки більшу відстань ви можете пройти. При поєднанні інтенсивної регулярної ритмічної ходьби з правильним харчуванням ефект в плані зниження ваги буде стабільним, хоч і не дуже швидким. Перевага в тому, що, звикнувши до ходьби, вам буде легше підтримувати нормальну вагу. Головне – не розслаблятися і не повертатися до звички їздити в магазин за рогом на машині.

Їзда на велосипеді для схуднення

Їзда на велосипеді та ходьба вимагають трохи більше часу, ніж заняття в фітнес-залі. Однак, якщо у вас є можливість їздити хоча б двічі-тричі на тиждень на велосипеді в парку, скористайтеся нею. На жаль, дозволити собі таке можуть далеко не всі – в Україні їздити по дорогах загального користування на велосипеді, наприклад, на роботу – не просто важко, а й небезпечно через погану організацію велосипедного руху та відсутність велосипедних доріжок. Але в такому випадку на допомогу прийде велотренажер в залі або будинку.

Які б навантаження ви не обрали, заняття в залі починайте тренування з особистим тренером. Він підкаже, як уникнути помилок і допоможе контролювати досягнення результату. Залежно від того, як багато кілограмів потрібно скинути, треба обрати інтенсивність занять. Найважливіше в фізичних навантаженнях для тих, хто раніше ніколи не відвідував спортзал або тренування – увійти в режим, тобто, зробити над собою певне психологічне зусилля в перші тижні занять. Коли з’явиться результат, займатися буде значно легше, а коли заняття увійдуть до звички, ви не відмовитеся від них навіть тоді, коли досягнете бажаної ваги і зможете його підтримувати завдяки фізичним навантаженням.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: