Чи можна голодувати для схуднення?

Безліч “надійних” способів схуднення від простого “нічого не їсти” до екзотичного “не їсти, не пити і робити спеціальні вправи” заполонили соціальні мережі та простори інтернету. Популярність дієтичних режимів харчування змінюється частіше, ніж модні тенденції в одязі. Сьогодні найбільш обговорюваним методом швидкого зниження ваги є голодування. З’ясуємо, чи справді можна схуднути голодуванням, та які наслідки і потенційні небезпеки воно приховує.

Голодування для схуднення: дієвий метод або чергова мода?

Насправді тимчасова або інтервальна відмова від їжі – явище не нове. Кілька століть голодування вважається одним з найбільш результативних методів, але не стільки для схуднення, скільки для вирішення проблем зі здоров’ям. За словами медиків і дієтологів, правильне голодування допомагає якісно очистити організм від токсинів, а також налагодити роботу всіх органів і систем. Як наслідок, таке оздоровлення не залишить шансів зайвим кілограмам, адже причини, що призвели до їхньої появи, повинні зникнути.

На перший погляд цей метод здається досконалим. Упевненості й мотивації додають також приклади голлівудських зірок, які заради доленосної ролі в фільмі в найкоротші терміни скидали рекордну вагу. І, здавалося б, що поганого в прагненні людини до стрункого і підтягнутого тіла, адже це щонайменше естетично? Але голодування аж ніяк не прирівнюється до здорового способу життя, а в окремих випадках стає причиною серйозних збоїв в роботі шлунка й організму загалом. Тому, як і будь-яка інша дієта, голодування має не тільки переваги, а й недоліки та серйозні протипоказання.

Про шкоду голодування

По-перше, голодування суворо протипоказане підліткам, вагітним і годуючим жінкам, людям зі зниженим індексом маси тіла, тим, хто страждає на хронічні захворювання в загостреній стадії (серцева, ниркова недостатність, гепатит) і психічні розлади. В інших випадках, навіть якщо вас не лякає перспектива бурчання в животі, нудоти, слабкості і легкого нездужання, якщо ви готові терпіти голод і закрити холодильник на замок, запам’ятайте, що голодування – це стрес для організму. Оскільки кожна людина індивідуальна, а багато хто з нас навіть гадки не має про реальний стан свого здоров’я, наслідки відмови від їжі можуть бути непередбачуваними.

Так, у перші ж дні ваги потішать зниженою цифрою, особливо тих, хто «застряг» на одній вазі. Але це відбувається лише через втрату зайвої рідини, а не жиру. Цілком можливо, що разом з водою підуть також настрій, бадьорість, гарне самопочуття і м’язова маса. А з високою ймовірністю можливий нервовий зрив або запаморочення від голоду.

Дієта-голодування: як допомогти організму її пережити

Ви зважили всі за і проти, і все-таки вирішили випробувати на собі модне голодування? Тоді дотримуйтеся кількох правил:

  • Правильний початок. Входження в процес голодування – це дуже відповідальний момент. Важливо підготуватися як морально, так і провівши попереднє очищення кишечника. Зазвичай використовують послаблюючий засіб, призначений лікарем.
  • Не тільки вода. Принципи голодування дозволяють пити практично будь-які рідини – трав’яні чаї, фруктові та овочеві соки, овочеві бульйони. Намагайтеся урізноманітнити питний раціон.
  • Допомога організму. Оскільки надходження в організм вітамінів, мінералів і мікроелементів буде різко скорочене, а точніше, зведене до мінімуму, ваше завдання – не допустити гострого дефіциту. Регулярно приймайте комплексний засіб Глюкоз Віталь, що містить добову норму всіх необхідних для дорослого організму корисних речовин, щоб компенсувати їхній дефіцит. Ця німецька вітамінна добавка дозволить тримати під контролем настрій, подбає про самопочуття, красу волосся, нігтів і шкіри, а хром і цинк в її складі допоможуть контролювати апетит.
  • Вихід з голодування. Протриматися певний час без їжі – лише частина шляху до заповітної мети. Щоб не перекреслити отримані результати, потрібно не робити помилок при виході з голодування. У перший час дозволяється їсти легкі фрукти й овочі, наприклад, яблука або морквяно-капустяний салат, заправлений лимонним соком.

Пам’ятайте, що схуднення в жодному разі не повинно стати тортурами. Який би спосіб боротьби із зайвою вагою ви не обрали, проконсультуйтеся з лікарем і будьте уважними до свого організму.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: