питання від читача:
Мені дуже складно схуднути. Худну дуже важко. Не можу підібрати дієту. За спиною 4 операції і тривале вживання гормонів. Мені 31 рік. Вага 68. Зріст 164. Сильна фізична активність протипоказана через спайкову хворобу. 2 тижні на дієті Буч, і жодних результатів ... Ірина

відповідь експерта

Добрий день, Ирино! Ситуація у Вас неординарна, до того ж, з ускладненим анамнезом (оперативні втручання, прийом гормональних препаратів). Однак, на мій погляд, засмучуватися Вам абсолютно нічого: вік молодий, а вага – невелика (індекс маси тіла 25,4 – що говорить про надлишок маси тіла, але не про ожиріння). Думаю у Вашій ситуації доцільно відвідати дієтолога та підібрати індивідуальне меню на постійній основі, а не на короткий термін, як передбачено дієтами. Меню підберуть з урахуванням енерговитрат, віку, статі, а також гастрономічних уподобань, що, погодьтеся, дуже важливо. Однак без допомоги вправ процес буде йти не так швидко, як хотілося б.

Тепер про навантаження. Безумовно, важкий спорт Вам протипоказаний. Однак фізична активність у розумних межах, я думаю, буде навіть корисна. Порадьтеся зі своїм лікарем з цього приводу, обговоріть, які саме вправи Вам можна виконувати, і – вперед, до мети! Все у Вас вийде!

Дієта БУЧ, яку Ви використовуєте, не є збалансованою. Білкові дні – це добре. М’ясо, яйця, сир, кефір, риба, запечена з лимоном – це чудові продукти. Але у вуглеводні дні укладачі дієти рекомендують овочі, фрукти (в цьому я з ними згодна) і купи. З крупами під час схуднення потрібно бути обережними, вони несуть дуже велике вуглеводне навантаження. Можна їсти кашу (вівсянку, гречку, цільнозернові пластівці), але краще це робити 1 раз на день, до 14.00. До того ж, укладачі дієти радять розраховувати вуглеводи за формулою 4 г на кг власної ваги, в той час, як дієтологи рекомендують робити розрахунки, виходячи з ідеальної ваги (зріст мінус 110). Це логічно. Ваша вага, наприклад невелика, але якщо людина вагою 110 кг розрахує собі на добу 440 г вуглеводів і з’їсть їх, то вона навряд чи схудне. Мінуси дієти, підібраною по інтернету, в тому, що Ви все розраховуєте самі, і ніхто не контролює, наскільки вірно та адекватно зроблений підрахунок і підбір продуктів. А головне, за результат ніхто не відповідає.

Сподіваюся, мої поради Вам допоможуть і Ви досягнете бажаного результату. Успіхів вам!

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: