Як реально схуднути: поради для тих, хто хоче правильно сидіти на дієті

Більшість жінок запитує себе, як швидко схуднути, і мало хто цікавиться, як правильно худнути. Однак набагато важливіше позбутися зайвої ваги поступово, без стресу і шкоди для здоров’я, ніж отримати швидкий, але ненадійний результат. Ми зібрали рекомендації тих, кому вдалося досягти ідеальної ваги, а також рекомендації дієтологів.

“Схуднути за місяць – як і чи можливо це?” Наші експерти напівжартома кажуть, що схуднути так швидко можливо, однак все зайві кілограми повернуться протягом найближчого часу, та ще й, можливо, з “доповненням”. Причина – процеси жирового і вуглеводного обміну в організмі не встигають так швидко “перебудуватися”, а обмеження в їжі, завдяки яким вдається швидко схуднути, не мають нічого спільного зі здоровими харчовими звичками. У таких випадках зазвичай худнуть через те, що організм недоотримує калорії та поживні речовини. Це не означає, що він “змирився з дефіцитом”, тобто, перебудував свою роботу. Щойно ви повертаєтеся до звичайного режиму харчування, ваше тіло, навчене гірким досвідом відмови від багатьох продуктів, починає інтенсивно накопичувати жири – а раптом найближчим часом його знову змусять терпіти недоїдання? Тому не запитуйте себе, як схуднути за місяць або тиждень. Запитуйте себе “як правильно худнути”.

“Кажуть, голодування дуже допомагає схуднути – чи так це?” Люди, змушені тривалий час обходитися без їжі, справді худі. “Я думала, що голодувати – це найефективніший спосіб скинути зайву вагу”, – розповідає про свій досвід 27-річна Олена з Києва. “Звичайно, я не змогла відмовитися від їжі повністю, але вживала дуже мало калорій, а також пила воду. Перетерпіла так два тижні. Почалися сильні болі в шлунку, постійно мучили напади головного болю від голоду. На другому тижні гостре відчуття голоду пропало, але я була такою слабкою, що не могла нормально працювати і буквально лякала родичів своїм виглядом. За два тижні я схудла на 5 кг, це досить екстремально. Пізніше я на своєму досвіді дізналася, що я могла скинути гарантовано 3 кг за цей час, продовжуючи правильно харчуватися, без голодування. Тобто, особливого ефекту не відчула – крім проблем зі здоров’ям “. Дієтологи нагадують і про ще одну небезпеку голодування: після повернення до звичайного харчування є ризик набрати додаткову зайву вагу. Механізм цього процесу такий же, як і при спробах швидко схуднути, обмежуючи себе в певних продуктах.

“З чого почати правильне схуднення?” Це питання повинен ставити собі кожен, хто вирішив боротися із зайвою вагою. Наші рекомендації:

 • Якщо маєте хронічні захворювання, перед вибором дієти порадьтеся з лікарем.
 • Подумайте, від яких продуктів вам легко відмовитися. Виходячи зі своїх харчових звичок, обирайте дієту. Відвідайте дієтолога: він підкаже, з чого почати правильне харчування.
 • Оберіть сприятливий час: не починайте худнути перед новорічними святами або сезоном, коли починаються весілля чи дні народження друзів – надто легко “зірватися” з дієти за святковим столом.
 • Знайдіть групу підтримки. Якщо ніхто з подруг або друзів не веде боротьбу із зайвою вагою, шукайте підтримку на форумах.
 • Заплануйте відвідування спортзалу або басейну. Якщо не хочете займатися йогою, фітнесом або плаванням, плануйте свій день так, щоб ходити пішки мінімум 5 км щодня.
 • Пам’ятайте, що обраного вами режиму харчування треба дотримуватися місяці, чи навіть роки. За цей час нові звички стануть в прямому сенсі слова вашою “другою натурою”. Ви готові заробити серед знайомих і колег славу людини, яка вперто веде здоровий спосіб життя?

 

Отже, резюмуємо: як правильно худнути.

 1. Налаштуватися на те, що дієта – це надовго, можливо – назавжди.
 2. Регулярно займатися фітнесом, йогою, плаванням або іншими фізичними навантаженнями.
 3. Пам’ятати: голодування може бути короткочасним і лікувальним, але воно не є способом схуднути.
 4. Обрати дієту, набір дозволених продуктів в якій збігається з вашими смаками.
 5. Знайти групу підтримки.
 6. Приймати вітамінно-мінеральний комплекс, який компенсує дефіцит необхідних речовин в період обмежень в харчуванні – наприклад, Глюкоз Віталь.
 7. Враховувати особливості свого організму і кількість кілограм, яких потрібно позбутися: якщо є хронічні захворювання або потрібно позбутися дуже великої ваги, краще худнути під контролем терапевта й дієтолога.
Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: