Якщо любов до солодощів заважає худнути …

Напевне, ця ситуація знайома багатьом: починаєш боротьбу із зайвою вагою, сповнена ентузіазму й віри в хороший результат, але постійно боїшся “зірватися”, адже весь час хочеться з’їсти щось солодке.

Як правило, надмірну любов до солодкого заведено вважати психологічної прихильністю: вживаючи солодощі, ми допомагає нашому тілу виробляти гормон задоволення, через що солодкого хочеться ще більше – адже ніхто не хоче відмовляти собі в приємних емоціях. Багато хто має звичку “заїдати” будь-які проблеми або стрес солодощами. Деякі люблять “винагороджувати” себе солодким за невеликі успіхи – хорошу оцінку, проведені переговори, рішення будь-якого ділового питання. Що ж, після емоційного навантаження дійсно хочеться розслабитися, і тістечко, шматочок торта або будь-які інші солодощі прекрасно виконують роль “винагороди”. Починаючи дотримуватися дієти, яка передбачає відмову від солодкого, більшість переживає, що саме любов до солодощів не дозволить досягти бажаного результату. Адже життя буде йти своїм плином, кожен день потрібно буде ходити на роботу, зустрічатися з друзями, відвідувати різні місця … Цілком можливо, що на якийсь із зустрічей в кафе стриматися не вдасться, і тістечко після кількох хвилин сумнівів виявиться перед вами. Насправді, один шматочок торта або тістечко не зводять нанівець усі ваші зусилля в боротьбі із зайвою вагою. Проблема в тому, що, “зірвавшись” один раз, далі складно себе контролювати, через що до проблеми надмірної ваги додаються ще й муки совісті. Саме тому надмірну любов до солодкого прийнято вважати швидше психологічною складністю в процесі схуднення, ніж фізіологічною.

Чи можна контролювати бажання їсти солодке?

Сильне бажання вживати солодке під час дієти пов’язане не тільки з психологічними факторами, але й з тим, що при відмові від деяких продуктів (що неминуче в період дієти) виникає дефіцит важливих для організму мікроелементів. Їхній дефіцит – як би фантастично це не звучало – цілком здатний впливати на харчові пріоритети людини, яка худне. Зокрема, дефіцит хрому зазвичай спричиняє нестримне бажання їсти солодке. Якщо ви навіть без дієти страждаєте підвищеним апетитом до солодощів, можливо, це викликано не стільки психологічною залежністю, скільки дефіцитом хрому. Хром міститься в різних видах риби, а також в яловичій печінці, креветках, буряках, перловоій крупі. Можливо, цих продуктів у вашому раціоні недостатньо, отже, недостатньо й хрому. Однак для контролю ваги хром дуже важливий. Він виконує багато різних функцій в організмі:

  • регуляція білкового, вуглеводного та жирового обміну
  • підвищення фізичної витривалості й працездатності
  • позитивний вплив на зростання м’язової маси
  • позитивний вплив на шкіру
  • нормалізація рівня холестерину в крові
  • нормалізація рівня глюкози в крові
  • змешення пристрасті до солодкого та інших простих вуглеводів, які дуже небажано вживати тим, хто має надмірну вагу

Як забезпечити організм хромом?

Як вже було сказано, хром міститься в багатьох продуктах харчування, однак не всі вони входять у раціон людини, що дотримується дієти. Зручна альтернатива – прийом добавки до їжі, що містить хром. Оптимальний вибір – добавка з вмістом не тільки цього мікроелемента, а й інших необхідних організму мікроелементів і вітамінів, дефіцит яких може відчуватися під час дієти. Зокрема, важливі вітаміни групи В та цинк. Всі вони в комплексі допомагають підтримати організм в період боротьби із зайвою вагою і допоможуть зберегти здобутий результат на тривалий час.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: