Дієта для схуднення, вітаміни та мінерали: що потрібно знати, перш ніж сідати на дієту

За даними ВООЗ, тривалість життя людини на 60% залежить від її способу життя. Тому не дивно, що останнім часом люди почали приділяти більше уваги своєму харчуванню та здоров’ю, позбавлятися шкідливих звичок, у тому числі – відмовлятися від куріння, стали більше ходити пішки та займатися спортом. Багато хто цілком виправдано стурбований своїми зайвими кілограмами і намагається боротися з надмірною вагою. За даними Держкомстату України, в Києві, а також містах-мільйонниках кількість людей з ожирінням набагато нижча, ніж у невеликих містах і селах. Психологи пояснюють це кількома чинниками.

По-перше, у великих містах населення часто добре освічене: люди знають, що повнота “йде поряд” із багатьма захворюваннями, а лікування хвороб – це дорого (в містах, на відміну від сіл, люди звертаються до лікарів та лікуються частіше).

По-друге, у більших містах велика конкуренція на ринку праці, і люди змушені стежити за собою, щоб виглядати краще, бути більш успішними, більше заробляти.

На шляху до ідеальної ваги важливо зберігати баланс, залишаючись не тільки струнким, але й здоровим. Для досягнення бажаного результату меню людини, що худне, повинно бути збалансованим і містити не тільки білки, жири та вуглеводи, а й необхідні вітаміни та мікроелементи.

Вітаміни при схудненні: чи потрібні вони?

З огляду на те, що за останні 40 років вміст нутрієнтів в продуктах значно знизився (за деякими даними – на 50-80%), для корекції маси тіла, поряд зі здоровим харчуванням, доцільно приймати спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси. Вітаміни для схуднення – органічні сполуки, які нормалізують метаболізм, що допомагає позбутися зайвих кілограмів. Ці речовини впливають на функції гіпофізу, гіпоталамуса, печінки, щитовидної залози, внаслідок чого нормалізується обмін речовин.

Поговоримо про нутриенти, які допомагають худнути. До них насамперед належать вітаміни групи В:

  • В2, В5, В9 – відновлюють обмінні процеси в організмі;
  • В3, В7 – нормалізують рівень цукру в крові,
  • В1, В6, В12 – підтримують енергетичний баланс і тонус організму, нормалізують роботу нервової системи.

 

До помічників в справі спалювання жиру належать також вітаміни А, С і Е.

  • Вітамін А має антиоксидантну дію, забезпечує нормальне функціонування травної системи, дихальних і сечовивідних шляхів.
  • Вітамін С захищає організм від вірусних і бактеріальних інфекцій, стимулює роботу ендокринних залоз (особливо надниркових), покращує функцію печінки, яка є головним органом детоксикації.
  • Вітамін Е забезпечує профілактику атеросклерозу, нормалізує обмінні процеси, сповільнює старіння тканин організму, підтримує імунну систему.

Мінерали “на варті” ідеальної ваги

Не менш важливі при схудненні мікроелементи. З 92 відомих хімічних елементів в організмі людини присутній 81, проте в життєдіяльності організму біологічну роль відіграють 32 мінерали. Серед них головними помічниками тих, хто худне, є хром і цинк.

Хром – незамінний нутрієнт, який має потенційний вплив на інсулін, впливаючи на метаболізм вуглеводів, ліпідів і жирів. Він знижує тягу до солодкого, допомагаючи дотримуватися дієти і не «зриватися» на солодощі.

Цинк – входить до складу понад 100 ферментів, білків та гормонів, які беруть участь у різних біохімічних реакціях. Позитивно впливає на вуглеводний обмін. Необхідний для нормальної роботи гіпофіза, підшлункової а також передміхурової залози. У чоловіків є необхідним для утворення нормальних сперматозоїдів, тобто  впливає на фертильність (здатність продовжувати рід). Важливо знати, що при цукровому діабеті, захворюваннях шлунково-кишкового тракту та алкоголізмі відбувається підвищене виведення цинку з сечею.

Названі вище нутрієнти можуть повноцінно виконувати свої функції за умови надходження в організм достатньої кількості питної води. Рекомендується випивати не менше 1,5 літрів води на день. Це не тільки важлива умова збереження здоров’я, а й одна з умов ефективного схуднення.

Усі ці вітаміни та мікроелементи в необхідних концентраціях містяться в комплексі Глюкоз Віталь. Його щоденний прийом по 1 таблетці протягом 2 місяців стане для вас незамінною підтримкою на шляху до стрункості.

Бажаю вам успіху!

Дієтолог Ольга Орлик

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: