Дієта проти зайвої ваги та гіпертонії

Дієта проти зайвої ваги та гіпертонії №1 в світі

“Дієтичний підхід до контролю гіпертонії” (DASH) – так називається дієта, яку експерти американського рейтингу Best Diets For Healthy Eating (Кращі дієти для здорового харчування) вважають “номером один” з усіх режимів харчування. Її особливість в тому, що вона не тільки допомагає контролювати показники артеріального тиску, а й дає можливість ефективно знижувати вагу, при цьому не пов’язана з відмовою від важливих для життєдіяльності продуктів і містить все, необхідне для здоров’я.

Нормальна вага та міцне здоров’я

Секрет дієти DASH в тому, що вона – не стільки дієта, скільки режим харчування на все життя. Головна її мета – допомогти в зниженні та контролі артеріального тиску. Теорія така: поживні речовини, такі, як калій, кальцій, білок та харчові волокна принципово важливі в боротьбі з підвищеним артеріальним тиском. Щоб дотримуватися режиму правильного харчування, просто їжте те, що, як ви знаєте, приносить користь (фрукти, овочі, цільнозерновий хліб, молочні продукти з низьким вмістом жиру) і відмовтеся від того, що прийнято вважати смачним (калорійні, багаті вуглеводами кондитерські вироби, випічку, а також червоне м’ясо). Крім того, слід зменшити кількість споживаної солі. От і все!

Деяким, можливо, здасться, що це не може працювати – просто відмовитися від шкідливого і ввести в раціон корисне, щоб позбутися зайвої ваги й знизити тиск. Насправді, дієту розробили за участю лікарів, які допомогли скласти плани харчування. Вони вважають, що здорове харчування має включати 2000 калорій щодня, які потрібно отримувати з зернових, овочів, фруктів, нежирного м’яса, птиці та риби, горіхів і насіння, рослинного масла і невеликої кількості солодощів.

Як почати харчуватися за найкориснішою дієтичною системою?

Американські фахівці рекомендують додавати по овочу до однієї страви і по фрукту – до іншої, тобто, в будь-якому випадку додавати в раціон овочі та фрукти. Двічі на тиждень або частіше рекомендується готувати страви без м’яса. Замість солі дієтологи пропонують використовувати приправи, щоб поступово вивести сіль з раціону. Крім того, рекомендується регулярна фізична активність.

Дієта DASH передбачає вживання корисних продуктів, які сприяють зниженню ваги. Власне, головна мета раціону – зниження артеріального тиску – досягається, в тому числі, завдяки зменшенню надмірної ваги. Загальна ефективність дієти оцінена фахівцями в 4,8 бала за п’ятибальною шкалою. Ефект зниження ваги в короткостроковому періоді оцінюється в 3,4 бала, в довгостроковому періоді – в 3,2 бала.

Для багатьох може виявитися важкою відмова від улюблених жирних, солодких або солоних страв. Щоб зробити перехід до здорового харчування більш легким, дієта DASH не передбачає будь-яких суворих обмежень, пропонуючи поступовий перехід на здорове харчування і формування стійкої звички до здорової їжі та фізичної активності.

Боротьба з відчуттям голоду

Дієта DASH, на щастя, не пов’язана з необхідністю терпіти гостре відчуття голоду. Вона включає досить велику кількість овочів і фруктів, що містять харчові волокна. Вони сприяють відчуттю насичення, тому немає необхідності боятися відчуття голоду й постійного бажання щось з’їсти. Перевага такої системи харчування в тому, що організм не відчуває гострий дефіцит будь-яких вітамінів або мікроелементів. Однак їх прийом рекомендується в якості сезонної підтримки організму, якщо в якусь пору року немає можливості вживати овочі і фрукти в усьому їхньому розмаїтті.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: