Дієта для м’ясоїдів

Напевне, ви зрозуміли, що мова піде про дієту П’єра Дюкана, або, як її часто називають, білкову дієту. Любителям м’ясних страв вона підходить завдяки тому, що дозволяє вживання продуктів тваринного походження. Дієта Дюкана вважається однією з найпростіших, тому що не передбачає етапів голодування або суворих обмежень в обсягах вживання дозволених продуктів і страв. Якщо охарактеризувати її коротко, то білкова дієта – це принцип «їж те, що можна, і худни. Крім того, якщо рекомендації П’єра Дюкана щодо заключної фази дієти ( «Стабілізація») стануть звичними, то вага буде залишатися стабільною довгі роки.

Білкова дієта: чотири фази

Дієта Дюкана включає чотири фази: Атака, Чергування, Закріплення, Стабілізація.

Тривалість фази Атака визначається індивідуально, виходячи з того, якої ваги людина хоче досягти в результаті. Атака – найбільш «жорсткий» період у всій дієті Дюкана, він передбачає вживання тільки білкових продуктів. У цей період досить інтенсивно знижується вага, що дозволяє психологічно налаштуватися на хороший результат. Втім, вживання в їжу тільки білків є досить виснажливим. Простіше тим, для кого Атака триває 2-3 дні. У деяких випадках, якщо потрібно досягти значного зниження ваги, ця фаза може тривати до 7 днів. Втім, дозволених продуктів все ж досить для того, щоб не харчуватися зовсім одноманітно.

Фаза Чергування може тривати досить довго – в залежності від кількості зайвих кілограмів, з якими доведеться розлучитися. У цей період білкові продукти та страви з них можна чергувати з овочами – день білковий, день овочевий. Зважаючи на те, що дієта дуже популярна, існує безліч сайтів, що пропонують різні страви відповідно до вимог дієти Дюкана. До кожного рецепту зазвичай є рекомендація, для якої фази дієти він рекомендується. Для когось фаза Чергування триває півтора-два місяці, хтось дотримується такого режиму довше, але відчуття суворого обмеження в продуктах в цей період немає – всього дозволено вживати 72 білкових продукти й 28 видів овочів. Багато хто навіть не на дієті не дозволяє собі такого розмаїття.

Фаза Закріплення настає після досягнення бажаного ваги. У цей період в раціон поступово рекомендується вводити продукти, які були звичні раніше, і містять вуглеводи: цільнозерновий хліб, фрукти тощо. Тривалість фази Закріплення залежить від кількості скинутих кг – по 10 днів на один “втрачений” кілограм.

Фаза Стабілізації, протягом якої зайва вага просто не повертається, повинна стати принципом харчування на все життя, якщо людина дійсно не хоче більше набирати вагу. Вона передбачає обов’язкову наявність фізичної активності, один повністю білковий день на тиждень і звичку контролювати вживані продукти і страви.

На всіх етапах дієти Дюкана обов’язковим є вживання вівсяних висівок (від 1,5 столової ложки на першій фазі до 3 столових ложок на фазі стабілізації). Висівки зовсім не обов’язково їсти окремо – їх можна додавати в різні страви, навіть пекти з них млинці без борошна на знежиреному кефірі.
Дієта Дюкана, не дивлячись на назву – білкова дієта – досить різноманітна, що не передбачає болісної відмови від їжі, відкриває широкі можливості для кулінарної творчості.

Хто такий П’єр Дюкан?

У 1975 році лікар загальної практики П’єр Дюкан вперше запропонував пацієнту скористатися своєю чотирьохетапною системою для боротьби із зайвою вагою. У наступні 25 років він практикував розроблену дієту, допомагаючи пацієнтам досягати позитивного результату і не набирати вагу в подальшому. Однак популярною дієта Дюкана стала після публікації його книги «Я не вмію худнути» в 2000 році. Книга перекладена багатьма мовами і видана в кількох десятках країн. Не зважаючи на популярність, дієту Дюкана часто критикують лікарі, вважаючи, що такого ж ефекту можна досягти з менш жорсткими обмеженнями у вживанні вуглеводних продуктів. З 38 дієт в рейтингу Best Diets For Healthy Eating, складеному американськими експертами, ця дієта посідає 34 місце. Про дієти, що знаходяться на більш високих місцях у цьому рейтингу, ми розповімо в наступних публікаціях.

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: