питання від читача:
Чи можна вживати алкоголь, коли сидиш на дієті?

відповідь експерта

Одна моя пацієнтка, яка довгі роки бореться із зайвою вагою, любить говорити: «П’яниці товстими не бувають» і «Багато пити може тільки дуже здорова людина». На мій погляд, частина правди в її словах є, однак поговоримо на тему алкоголю під час дієти більш детально.

На думку дієтологів, якщо не перевищувати добовий каллоража 1500, а краще 1000 ккал, то схуднення не змусить себе довго чекати. Тобто, чисто теоретично, це буде виглядати так: пляшка шампанського плюс бутерброд – і добова норма калорій виконана.

З приводу вживання алкоголю на дієті, думки дієтологів розходяться. Одні вважають це неприпустимим (зневоднення організму, токсична дія на нервову систему, печінку та інші органи). Інші, мабуть любителі закласти за комір, пропонують «винну дієту» і «кремлівську дієту», в якій горілка, наприклад – нуль балів при оцінці продуктів з точки зору їх впливу на вагу.

Звичайно, якщо людина має будь-яке хронічне захворювання і алкоголь заборонений лікарем, або якщо є алкогольна залежність, то про алкоголь не може бути й мови.

Разом з тим, дієта – процес тривалий, а життя довге й цікаве, зі святами, вихідними, шашликами і приємними посиденьками. Тому, якщо знати міру, все підраховувати і не вчащати, то алкоголь в невеликих кількостях іноді дозволити собі можна, навіть дотримуючись дієти. Тим більше, кажучи про вино, варто згадати про його ферментативні властивості.

Поради дієтологів щодо алкоголю під час дієти.

  • Обираючи напій, пам’ятайте про його калорійність та дозу за 1 прийом. Не слід перевищувати ліміт в 200 ккал за вечір. З алкогольних напоїв варто виключити: віскі (300 ккал/100 г), джин, лікер, наливку, ром, кальвадос.

Келих білого сухого вина – 83 ккал (келих червоного сухого – трохи більше).

Келих пива – 90 ккал.

Шампанське – 200 мл – 200 ккал.

Горілка – 80 мл – 200 ккал.

  • Вживати алкоголь на дієті, повторюся, рекомендую рідко – у вихідні, на свято, в якості бонусу за втрачені кілограми, адже хронічне вживання алкоголю призводить до залежності і завдає шкоди всьому організму. Особливо це стосується жінок.
Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: