Біг або спортзал: ефективні навантаження для схуднення

Насправді будь-які фізичні навантаження ефективні в боротьбі з надлишковою масою тіла. Дотримуватися певного режиму харчування з метою схуднути, і при цьому не вставати з дивана й не відриватися від комп’ютера – хибний шлях, який не приведе до бажаного результату.

Чому при схудненні важливо рухатися?

Коли ви дотримуєтеся дієти для схуднення, організм деякий час використовує запаси енергії з м’язової маси й жиру. Щоб м’язова маса не зменшилася в обсязі, необхідно весь час підтримувати м’язи в тонусі. Якщо м’язи будуть працювати, калорії спаляться швидше, при цьому м’язова маса не постраждає і навіть збільшиться в об’ємі, якщо навантаження будуть досить великими. І навпаки, якщо фізичного навантаження під час дієти не буде, втрачену м’язову масу буде важко відновлювати навіть після зниження ваги. Крім того, якщо худнути і не займатися своїм тілом, то зайві кілограми швидко повернуться, причому в ще більшій кількості, ніж раніше. Це пов’язано з тим, що «повертатися» буде не втрачена м’язова маса, а жирові відкладення, які накопичуються швидше, ніж ростуть м’язи.

Чи допоможе біг схуднути?

Найбільш ефективний з точки зору схуднення біг вечорами. Однак якщо немає можливості бігати в вечірній час, заплануйте тренування на ранок, вони теж досить ефективні з метою спалювання калорій, хоча більш доцільні для стимуляції роботи серцево-судинної системи й підвищення м’язового тонусу. Бігати потрібно за годину до їжі й не менш, ніж через дві години після прийому їжі. Якщо ефекту схуднення ви хочете домогтися за допомогою бігу підтюпцем, то на тренування потрібно виділяти 60-70 хвилин. Але найбільш ефективним способом буде біг з інтервалами. Виглядає це так: 100 метрів потрібно пройти швидким кроком, 100 метрів – пробігти підтюпцем і 100 метрів пробігти з максимально можливою інтенсивністю. Можна також чергувати повільний та швидкий біг. Швидко рекомендується пробігати коротку відстань, повільно – довгу. У заняттях бігом для схуднення принципово важливо бігати регулярно.

Схуднення в тренажерному залі

Починаючи відвідувати тренажерний зал з метою схуднення, важливо поговорити з тренером перед початком занять, пояснити свої завдання й вислухати думку фахівця про те, на яких тренажерах і з якою інтенсивністю краще займатися. Серед інших, вам запропонують заняття на біговій доріжці – їх ефективність ви можете розрахувати приблизно як і в ситуації зі звичайним бігом. Ще одна прекрасна можливість боротися із зайвою вагоюта поліпшувати роботу м’язів – орбітрек (еліптичний тренажер). Ефективні в боротьбі із зайвою вагою також велотренажери, степпер, гребний тренажер. Усі заняття потрібно комбінувати під керівництвом тренера. При плануванні тренувань потрібно враховувати вашу початкову та бажану вагу, систему харчування, вік, фізичний стан, можливі обмеження (наприклад, наявність проблем з хребтом або суглобами, хронічних захворювань). Займатися на тренажерах можна і в домашніх умовах. Якщо ви можете собі це дозволити з фінансової точки зору, то купіть еліптичний тренажер (орбітрек), який дозволяє продуктивно позбавлятися зайвої ваги й виконує функції кардиотренажера, допомагаючи дозовано «навантажувати» серцево-судинну систему.

Якщо є можливість регулярно їздити на велосипеді, наприклад, в парку або зоні відпочинку без автомобілів, то таке навантаження прекрасно замінить заняття на велотренажері або стаціонарному велосипеді. Їзда на велосипеді, ходьба і біг відмінно доповнюють тренування в тренажерному залі.

Найбільш важкі з фізичної точки зору заняття на гребному тренажері. Однак такі тренування дозволяють досягти дуже хороших результатів у боротьбі із зайвою вагою.

Які б види навантажень ви не обрали, порадьтеся з лікарем і досвідченим тренером перед початком занять. Не ставте перед собою надзавдань, стежте за харчуванням і подбайте про те, щоб організм отримував всі необхідні вітаміни й мінерали. Зокрема, при фізичних навантаженнях важливі хром і цинк, дефіцит яких теж може заважати контролю ваги.

 

Поділіться корисною інформацією зі своїми друзями: